Chcesz rzucić palenie w ciąży? Sprawdź najważniejsze informacje

Zdrowie

Palenie w ciąży

Palenie jest bardzo szkodliwym i trudnym nałogiem, z którym warto walczyć. Szczególnie kobiety w ciąży powinny porzucić nałóg. Palenie papierosów w tym czasie grozi niedotlenieniem płodu, zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia porażenia mózgowego. Kobiety, które palą w ciąży narażają swoje dzieci również na niski poziom odporności, niedożywienie i inne poważne skutki. Jesteś w ciąży i palisz? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, które ułatwią Ci porzucenie szkodliwego nałogu. Zapraszamy do lektury.

Rzucanie palenia w ciąży – kilka sposobów

Warto wiedzieć, że najlepszy czas na rzucenie palenia to ten przed zajściem w ciążę. Jeśli jednak nie było to możliwe, warto rozpocząć proces natychmiast po otrzymaniu informacji o ciąży. Pamiętaj również, że tak popularne terapie zastępcze nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży.
Pomocne okaże się wsparcie najbliższych. Warto poinformować otoczenie o rzucaniu palenia. Wówczas otrzymasz wsparcie, będzie Ci dużo łatwiej pożegnać się ze szkodliwym nałogiem. Dzięki takiej informacji, bliscy będą również bardziej wyrozumiali.
Aby unikać chęci zapalenia, warto nie przebywać w miejscach w których ktoś pali. Dobrym pomysłem jest także unikanie sytuacji stresowych. Pamiętaj, że palenie tak naprawdę nie uspokaja. Znajdź zdrowy sposób na to, aby uspokoić myśli. Pomocna może okazać się medytacja, spacer, czytanie lub oglądanie filmów. Warto również znaleźć sobie nową pasję, aby zająć myśli.
Zdrowe odżywianie w ciąży jest bardzo ważne. Osoby rzucające palenie często sięgają po przekąski. Aby uniknąć niezdrowego żywienia i nabrania zbyt dużej ilości kilogramów, warto zadbać o zdrowe przekąski. Dobrze sprawdzą się suszone owoce, warzywa krojone w słupki. Pamiętaj jednak, aby we wszystkim zachować umiar.
Nie trać celu z oczu. Dzięki temu łatwiej będzie Ci porzucić chęć zapalenia. Pamiętaj, że stawką jest zdrowie i życie Twoje oraz Twojej pociechy. W książkach oraz artykułach znajdziesz wiele informacji na temat pozytywnych skutków rzucenia palenia. Warto się z nimi zapoznać i stale dbać o motywację do porzucenia nałogu.

Zaufaj specjalistom

Jeśli nie udaje Ci się samodzielnie pokonać nałogu, często zdarzają się potknięcia, warto wówczas zaufać profesjonalistom. Różne metody leczenia pomagające rzucić palenie to w wielu przypadkach jedyne rozwiązanie. Przede wszystkim pomocna okaże się psychoterapia. Wsparcie psychologa jest w tym czasie bardzo ważne. W przypadku kobiet ciężarnych, głównym czynnikiem pozwalającym rzucić palenie jest silna wola. Jeśli masz trudności, skorzystaj z pomocy profesjonalistów.

Zdrowie
Alergia pokarmowa oraz nietolerancje – kilka informacji

Alergia pokarmowa powoduje powtarzalne objawy, które występują po spożyciu pokarmów, które nie pojawiają się w przypadku osób zdrowych. Nieprzyjemne objawy mogą nastąpić po spożyciu nawet niewielkiej ilości pokarmu. Alergia najczęściej dotyczy produktów mlecznych, jaj, ryb oraz owoców morza, przypraw, cytrusów i zbóż. Więcej informacji na temat alergii pokarmowej znajdziesz w …

Zdrowie
Preparaty medycyny naturalnej z Tybetu

Z uwagi na położenie Tybetu (otoczony górami, w większości na Wyżynie Tybetańskiej) czy brak rozwiniętego przemysłu, sprawiły, że w miejscu tym wciąż można znaleźć endemiczne gatunki roślin, które mają lecznicze właściwości wykorzystywane nie tylko w medycynie naturalnej. Co ma w sobie grzyb z Tybetu? Znany medycynie naturalnej grzyb z Tybetu …

Zdrowie
Najczęstsze objawy towarzyszące zapaleniu ucha

Czym jest zapalenie ucha? Zapalenie ucha środkowego z wysiękiem lub obrzęk i nagromadzenie płynu (wysięk) w uchu środkowym bez infekcji bakteryjnej lub wirusowej. Może się tak zdarzyć, ponieważ nagromadzenie płynu utrzymuje się po ustąpieniu infekcji ucha. Może również wystąpić z powodu dysfunkcji lub niezakaźnej blokady trąbek Eustachiusza. Przewlekłe zapalenie ucha …