Cienie do powiek – jak wybrać idealny kolor?

Uroda

Dobrze dobrany, delikatny makijaż jest wspaniałym dopełnieniem każdego wizerunku. Optymalny efekt gwarantuje wykorzystanie dobrych jakościowo kosmetyków, umiar, a także odpowiednie dobranie kolorystyki makijażu do koloru włosów i odcienia cery. Podpowiadamy, jak dobierać cienie do powiek, by cieszyć się idealnym makijażowym efektem!

Dwa główne typy urody

Wśród wielu typów urody należy wyróżnić dwa podstawowe: typ urody chłodnej i typ urody ciepłej. Zależą one przede wszystkim od koloru oczy, włosów i tonów skóry. Uroda ciepła charakteryzuje się pomarańczowymi tonami skóry, które podczas opalania przyjmują złoto-brązową barwę. Włosy są zwykle brązowe, lekko kasztanowe lub w kolorach blondów o żółtych, pomarańczowych i brązowawych pigmentach. Osoby o ciepłej urodzie powinny wybierać delikatne, stonowane kolory kosmetyków do makijażu. Świetnie sprawdzą się odcienie brązu i beżu, a dla odważniejszych także stonowane żółcie i pomarańcze oraz kolory jaskrawe i neonowe.

Chłodny typ urody charakteryzuje się różowawą, często skłonną do zaczerwienień skórą. Włosy mogą być w kolorze blondu o lekko siwym odcieniu , brązowe lub czarne. Posiadaczki chłodnego typu urody doskonale wyglądają w zimnych brązach, różnych odcieniach zieleni, szarości i koloru niebieskiego – od jasnych błękitów, po ciemne, głębokie granaty. Osoby o chłodnej urodzie nie powinny wybierać ciepłych brązów i beżów, a także pomarańczy, czerwieni i żółci.

Rodzaje cieni do powiek

Na drogeryjnych półkach znajdziemy setki różnych kosmetyków do makijażu oczu. Najpopularniejsze cienie do powiek to te, które występują w sprasowanej formie (tzw. kamieniu). Są wyjątkowo wydajne, aplikuje się je pędzelkiem lub specjalną gąbeczką, można również nakładać je na powieki palcem. Cienie sypkie (w proszku) stosowane są do uzyskania bardzo mocnego, intensywnego koloru. Nawet ich niewielka ilość sprawia, że kolor jest żywy i mocno napigmentowany. Ich wadą są możliwe trudności w aplikacji. Dodatkowo używanie tańszych, niesprawdzonych kosmetyków może powodować ich osypywanie się i niską trwałość, co przekłada się na efekt końcowy całego makijażu oczu.

Dużą popularnością cieszą się również cienie do powiek w kremach lub kredkach. Łączą w sobie zalety cieni sypkich (intensywny kolor) i prasowanych (łatwa aplikacja). Jednak przy ich zastosowaniu ciężko uzyskać matowy efekt, mogą one również być mniej odporne i podatne na spływanie makijażu przy upałach oraz u posiadaczek bardzo tłustej skóry twarzy.

Uroda
Jakie Kosmetyki do Cieniowania Twarzy Wybrać? Odkryj Tajemnice Profesjonalnego Konturowania

Konturowanie twarzy to niezwykle popularna technika makijażowa, która pozwala modelować kształt twarzy, podkreślać jej atuty i ukrywać niedoskonałości. Kluczem do osiągnięcia perfekcyjnego efektu jest wybór odpowiednich kosmetyków do cieniowania twarzy. W tym artykule omówimy różne rodzaje produktów dostępnych na rynku, ich właściwości oraz podpowiemy, jakie kosmetyki warto mieć w swojej …

Uroda
Codzienne oczyszczanie twarzy. O czym należy pamiętać?

Oczyszczanie twarzy jest bardzo istotne, jeśli chcemy mieć cerę pełną blasku i pozbawioną zaskórników. Na prawidłową pielęgnację składa się kilka kroków. Codzienne oczyszczanie twarzy to nie tylko usunięcie makijażu. Aby oczyszczanie skóry twarzy było efektywne, ważne, by odbywało się etapami. Oczyszczanie skóry twarzy jest fundamentem zdrowej i pięknej cery. Dzięki …

Uroda
Paleta barw w stylizacjach

Kolor ma w modzie swój swoisty język. Np. biel często wyraża niewinność czy jasność umysłu. Czerwień z kolei podkreśla żywiołowość i energię. Żółte kolory kojarzą się ze słońcem, radością i uśmiechem. Zestawianie ze sobą w praktyce różnych kolorów podlega pewnym zasadom, ale otwiera również pole kreatywności, eksperymentom i inspiracjom. Zagadnienie …