Informacje na temat arctium lappa

Zdrowie

Czym jest acrtium lappa?

Arctium lappa czyli łopian większy jest jednym z gatunków roślin, które przynależą do rodziny astrowatych. Bardzo często spotykamy się z innymi nazwami dla tej rośliny – w zależności od rejonu, na łopian większy mówi się łopuch, kostropień, topień, głowacz czy też dziady.

Gdzie występuje arctium lappa?

Jako miejsce występowanie szacuje się przede wszystkim Europę – to właśnie na tym kontynencie roślina jest najczęściej spotykana. Jest jednak również rozpowszechniona na Syberii, w Chinach, Japonii, Azji Mniejszej oraz w Himalajach. Z perspektywy Polski nie musimy martwić się o brak tej rośliny – w naszym kraju zasób łopianu większego jest ogromny.

Zdrowie. Jakie jest zastosowanie arctium lappa?

Łopian większy wykorzystywany jest przede wszystkim jako roślina lecznicza. Często bywa surowcem zielarskim, który swoje zastosowanie znajduje jako olej z łopianu. W tym celu, wykorzystuje się przede wszystkim korzenie tej rośliny. Co tak pożytecznego znajduje się w korzeniach łopianu większego? Głównie mówi się o witaminie C, białkach i tłuszczach, związkach poliacetylenowych, fitosterolach, olejkach eterycznych. Ponadto, korzenie zawierają znikome ilości glikozydy, saponiny, siarki oraz fosforu. Roślina w kontekście medycznym, może więc być stosowana bardzo uniwersalnie – przydaje się w leczeniu wielu chorób z zupełnie różnych dziedzin medycznych. Najpopularniejsze choroby w jakich stosujemy łopian większy to różnego rodzaju zapalenia, czy też zakażenie się różnego rodzaju bakteriami. Naukowcy dowiedli, że łopian większy zmniejsza wydzielanie się soku żołądkowego, jednocześnie zwiększając wydzielanie śluzów w przewodzie pokarmowym.

Jakie leki wykorzystują w swoim składzie arctium lappa?

W dzisiejszych czasach stosowanie łopianu większego jest bardzo powszechne i spopularyzowane, gdyż jest to efektywny produkt naturalny, pomagający w zwalczaniu wielu chorób, a przede wszystkim stanów zapalnych. Najpopularniejsze produkty na rynku, które wykorzystują arctium lappa czyli łopian większy to:

  1. Korzeń łopianu – sprzedaż całego korzenia.
  2. Anti-Acne Eczema Complex – w formie kapsułek.
  3. Bratek z Łopianem – w formie kapsułek.
  4. Burdock – w formie kapsułek.
  5. Gładka Cera – w formie kapsułek.

Należy jednak nadmienić, że produktu nie musimy koniecznie szukać w aptekach. Odnalezienie korzenia łopianu większego w Polsce jest bardzo proste, podobnie jak jego zrywanie, suszenie i późniejsze stosowanie. W takim procesie od początku do końca to my jesteśmy odpowiedzialni za jakość tego leku.

 

Zdrowie
Wszystko o fazach snu – jakie są i ile trwają?

Przeciętny człowiek śpi przez około jedną trzecią swojego życia. Chociaż wielu ludzi uważa, że sen to czas, gdy mózg jest w stanie spoczynku, w rzeczywistości układ nerwowy pozostaje w stanie aktywnym, natomiast jego funkcjonowanie przechodzi przez różne fazy. To sprawia, że sen jest bardziej skomplikowany, niż się wydaje. Ten artykuł przybliży …

Zdrowie
Czy Kawa Jest Zdrowa? Rzeczywista Korzyść Spożywania Kawy dla Zdrowia

Kawa, będąca jednym z najpopularniejszych napojów na świecie, jest często tematem debat dotyczących jej wpływu na zdrowie. Wiele badań wykazało korzyści płynące ze spożywania kawy, ale jak każdy produkt, kawa ma również swoje potencjalne wady. Ten artykuł zagłębia się w naukowe dowody dotyczące wpływu kawy na zdrowie. 1. Korzyści zdrowotne …

Zdrowie
Objawy nerwicy serca: Wszystko, co musisz wiedzieć o tej zaburzeniu

Nerwica serca, znana również jako zespół Da Costy, to stan, który może naśladować objawy chorób sercowo-naczyniowych, jednak jego podłoże ma charakter psychosomatyczny. Zrozumienie objawów nerwicy serca jest ważne zarówno dla osób cierpiących na ten stan, jak i dla lekarzy, aby uniknąć niepotrzebnego leczenia kardiologicznego. Oto przegląd najważniejszych informacji dotyczących objawów …