Informacje na temat arctium lappa

Zdrowie

Czym jest acrtium lappa?

Arctium lappa czyli łopian większy jest jednym z gatunków roślin, które przynależą do rodziny astrowatych. Bardzo często spotykamy się z innymi nazwami dla tej rośliny – w zależności od rejonu, na łopian większy mówi się łopuch, kostropień, topień, głowacz czy też dziady.

Gdzie występuje arctium lappa?

Jako miejsce występowanie szacuje się przede wszystkim Europę – to właśnie na tym kontynencie roślina jest najczęściej spotykana. Jest jednak również rozpowszechniona na Syberii, w Chinach, Japonii, Azji Mniejszej oraz w Himalajach. Z perspektywy Polski nie musimy martwić się o brak tej rośliny – w naszym kraju zasób łopianu większego jest ogromny.

Jakie jest zastosowanie arctium lappa?

Łopian większy wykorzystywany jest przede wszystkim jako roślina lecznicza. Często bywa surowcem zielarskim, który swoje zastosowanie znajduje jako olej z łopianu. W tym celu, wykorzystuje się przede wszystkim korzenie tej rośliny. Co tak pożytecznego znajduje się w korzeniach łopianu większego? Głównie mówi się o witaminie C, białkach i tłuszczach, związkach poliacetylenowych, fitosterolach, olejkach eterycznych. Ponadto, korzenie zawierają znikome ilości glikozydy, saponiny, siarki oraz fosforu. Roślina w kontekście medycznym, może więc być stosowana bardzo uniwersalnie – przydaje się w leczeniu wielu chorób z zupełnie różnych dziedzin medycznych. Najpopularniejsze choroby w jakich stosujemy łopian większy to różnego rodzaju zapalenia, czy też zakażenie się różnego rodzaju bakteriami. Naukowcy dowiedli, że łopian większy zmniejsza wydzielanie się soku żołądkowego, jednocześnie zwiększając wydzielanie śluzów w przewodzie pokarmowym.

Jakie leki wykorzystują w swoim składzie arctium lappa?

W dzisiejszych czasach stosowanie łopianu większego jest bardzo powszechne i spopularyzowane, gdyż jest to efektywny produkt naturalny, pomagający w zwalczaniu wielu chorób, a przede wszystkim stanów zapalnych. Najpopularniejsze produkty na rynku, które wykorzystują arctium lappa czyli łopian większy to:

  1. Korzeń łopianu – sprzedaż całego korzenia.
  2. Anti-Acne Eczema Complex – w formie kapsułek.
  3. Bratek z Łopianem – w formie kapsułek.
  4. Burdock – w formie kapsułek.
  5. Gładka Cera – w formie kapsułek.

Należy jednak nadmienić, że produktu nie musimy koniecznie szukać w aptekach. Odnalezienie korzenia łopianu większego w Polsce jest bardzo proste, podobnie jak jego zrywanie, suszenie i późniejsze stosowanie. W takim procesie od początku do końca to my jesteśmy odpowiedzialni za jakość tego leku.

 

Zdrowie
Czym są nasiona chia

Co to jest chia? Nasiona chia są często określane jako „supefood”, ponieważ pomimo niewielkich rozmiarów – są pełne składników odżywczych, w tym kwasów tłuszczowych Omega-3, żelaza, wapnia i przeciwutleniaczy. Mają łagodny, orzechowy smak i mogą być dobrym dodatkiem do zbilansowanej diety. Nasiona Chia zwane również Salba chia lub meksykańską chia …

Zdrowie
Do czego jest potrzebna witamina D?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi narzeka na jakieś bóle i choroby. Wszystko dlatego, że cierpią na niedobory witamin i minerałów. Trzeba wspomnieć, iż są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Chyba jedną z najczęściej brakujących witamin w ludzkim ciele jest witamina D. Dlaczego? Wszystko dlatego, iż jest ona …

Zdrowie
Która czekolada jest najlepsza?

W dzisiejszych czasach, chyba nie ma osoby, która nie uwielbiałaby czekolady. I to w każdej postaci. Jest to najpopularniejszy i najszybszy deser jaki można wybrać. Mimo, iż powszechnie mówi się, iż czekolada tuczy i jest niezdrowa to niestety nie można się z tym zgodzić. Jest zdrowa, pod warunkiem, ze zje …