Prawidłowy styl życia

Uroda

Co to znaczy zdrowo schudnąć?

Zdrowa dieta to budowanie ciała o sprawnej przemianie materii i mniejszym zmęczeniu poprzez usuwanie nie tylko wagi, ale także nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz budowanie odpowiednich mięśni. W tym celu ważne jest przeanalizowanie trzech czynników: kontroli diety, fitness i prawidłowego stylu życia.

Korzyści ze zdrowej diety

Kontrolując dietę, ćwicząc i prowadząc zdrowe życie, możesz oczekiwać zdrowego ciała z lepszym metabolizmem. Ponadto zjedzenie dobrego posiłku podczas trwania diety połączonej z ćwiczeniami może do pewnego stopnia zmniejszyć stres związany z niemożnością jedzenia i ma tę zaletę, że łatwo jest kontynuować dietę.

Ćwiczenia – informacje

Siłownia obejmuje ćwiczenia aerobowe, takie jak chodzenie i bieganie, oraz ćwiczenia beztlenowe, które natychmiastowo wykorzystują mięśnie, takie jak ćwiczenia z ciężarami. Aby skutecznie schudnąć, ważne jest, aby połączyć te dwa ćwiczenia, a nie tylko jedno.

Spalanie tłuszczu z ćwiczeniami aerobowymi

Podczas wykonywania ćwiczeń o niskiej intensywności przez długi czas, takich jak chodzenie i bieganie, organizm wykorzystuje głównie tkankę tłuszczową jako źródło energii. Dlatego ćwiczenia aerobowe nazywane są ćwiczeniami spalającymi tłuszcz Oczywiście to ćwiczenia aerobowe zużywają energię nawet przez krótki czas, ale ponieważ zaczynasz wykorzystywać tkankę tłuszczową jako źródło energii 20 minut po jego rozpoczęciu, możesz bardziej zredukować tkankę tłuszczową, wykonując je zawsze przez 20 minut lub dłużej. Ćwiczenia aerobowe wykonywane krócej niż 20 minut nie mają sensu.

Zwiększ podstawowy metabolizm dzięki ćwiczeniom beztlenowym

Ćwiczenia beztlenowe, takie jak trening siłowy, mają niski wskaźnik spalania tłuszczu niż podczas ćwiczeń takich jak ćwiczenia aerobowe, ale trenują mięśnie zwane szybkimi mięśniami.
Trenując ten szybki mięsień możesz spodziewać się efektu zwiększenia podstawowej przemiany materii (metabolizmu energetycznego w spoczynku). Innymi słowy, jeśli ten mięsień jest wytrenowany, spalone kalorie wzrosną, nawet jeśli będziesz żyć tak samo jak wcześniej, i będziesz w stanie stworzyć ciało, które będzie łatwe do schudnięcia. Mówi się również, że ćwiczenia beztlenowe sprzyjają spalaniu tłuszczu w kolejnych czynnościach, ponieważ hormony promujące lipolizę, takie jak adrenalina i hormon wzrostu, mają większe szanse na ich wydzielanie. Dlatego mówi się, że w celu redukcji tkanki tłuszczowej dobre jest połączenie ćwiczeń beztlenowych, takich jak trening mięśni i ćwiczenia aerobowe.

Jak połączyć ćwiczenia aerobowe i beztlenowe?

Najpierw wykonaj trening siłowy z obciążeniem, które Ci odpowiada, a następnie wykonuj ćwiczenia aerobowe, takie jak lekki marsz/bieganie, pływanie (spacery pod wodą itp.) i jazda na rowerze. Tłuszcz spala się bardziej przy ćwiczeniach o średniej intensywności, które odczuwasz jako nieco napięte.

 

Uroda
Codzienne oczyszczanie twarzy. O czym należy pamiętać?

Oczyszczanie twarzy jest bardzo istotne, jeśli chcemy mieć cerę pełną blasku i pozbawioną zaskórników. Na prawidłową pielęgnację składa się kilka kroków. Codzienne oczyszczanie twarzy to nie tylko usunięcie makijażu. Aby oczyszczanie skóry twarzy było efektywne, ważne, by odbywało się etapami. Oczyszczanie skóry twarzy jest fundamentem zdrowej i pięknej cery. Dzięki …

Uroda
Cienie do powiek – jak wybrać idealny kolor?

Dobrze dobrany, delikatny makijaż jest wspaniałym dopełnieniem każdego wizerunku. Optymalny efekt gwarantuje wykorzystanie dobrych jakościowo kosmetyków, umiar, a także odpowiednie dobranie kolorystyki makijażu do koloru włosów i odcienia cery. Podpowiadamy, jak dobierać cienie do powiek, by cieszyć się idealnym makijażowym efektem! Dwa główne typy urody Wśród wielu typów urody należy …

Zdrowie
Informacje na temat arctium lappa

Czym jest acrtium lappa? Arctium lappa czyli łopian większy jest jednym z gatunków roślin, które przynależą do rodziny astrowatych. Bardzo często spotykamy się z innymi nazwami dla tej rośliny – w zależności od rejonu, na łopian większy mówi się łopuch, kostropień, topień, głowacz czy też dziady. Gdzie występuje arctium lappa? …