Prawidłowy styl życia

Uroda

Co to znaczy zdrowo schudnąć?

Zdrowa dieta to budowanie ciała o sprawnej przemianie materii i mniejszym zmęczeniu poprzez usuwanie nie tylko wagi, ale także nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz budowanie odpowiednich mięśni. W tym celu ważne jest przeanalizowanie trzech czynników: kontroli diety, fitness i prawidłowego stylu życia.

Korzyści ze zdrowej diety

Kontrolując dietę, ćwicząc i prowadząc zdrowe życie, możesz oczekiwać zdrowego ciała z lepszym metabolizmem. Ponadto zjedzenie dobrego posiłku podczas trwania diety połączonej z ćwiczeniami może do pewnego stopnia zmniejszyć stres związany z niemożnością jedzenia i ma tę zaletę, że łatwo jest kontynuować dietę.

Ćwiczenia – informacje

Siłownia obejmuje ćwiczenia aerobowe, takie jak chodzenie i bieganie, oraz ćwiczenia beztlenowe, które natychmiastowo wykorzystują mięśnie, takie jak ćwiczenia z ciężarami. Aby skutecznie schudnąć, ważne jest, aby połączyć te dwa ćwiczenia, a nie tylko jedno.

Spalanie tłuszczu z ćwiczeniami aerobowymi

Podczas wykonywania ćwiczeń o niskiej intensywności przez długi czas, takich jak chodzenie i bieganie, organizm wykorzystuje głównie tkankę tłuszczową jako źródło energii. Dlatego ćwiczenia aerobowe nazywane są ćwiczeniami spalającymi tłuszcz Oczywiście to ćwiczenia aerobowe zużywają energię nawet przez krótki czas, ale ponieważ zaczynasz wykorzystywać tkankę tłuszczową jako źródło energii 20 minut po jego rozpoczęciu, możesz bardziej zredukować tkankę tłuszczową, wykonując je zawsze przez 20 minut lub dłużej. Ćwiczenia aerobowe wykonywane krócej niż 20 minut nie mają sensu.

Zwiększ podstawowy metabolizm dzięki ćwiczeniom beztlenowym

Ćwiczenia beztlenowe, takie jak trening siłowy, mają niski wskaźnik spalania tłuszczu niż podczas ćwiczeń takich jak ćwiczenia aerobowe, ale trenują mięśnie zwane szybkimi mięśniami.
Trenując ten szybki mięsień możesz spodziewać się efektu zwiększenia podstawowej przemiany materii (metabolizmu energetycznego w spoczynku). Innymi słowy, jeśli ten mięsień jest wytrenowany, spalone kalorie wzrosną, nawet jeśli będziesz żyć tak samo jak wcześniej, i będziesz w stanie stworzyć ciało, które będzie łatwe do schudnięcia. Mówi się również, że ćwiczenia beztlenowe sprzyjają spalaniu tłuszczu w kolejnych czynnościach, ponieważ hormony promujące lipolizę, takie jak adrenalina i hormon wzrostu, mają większe szanse na ich wydzielanie. Dlatego mówi się, że w celu redukcji tkanki tłuszczowej dobre jest połączenie ćwiczeń beztlenowych, takich jak trening mięśni i ćwiczenia aerobowe.

Jak połączyć ćwiczenia aerobowe i beztlenowe?

Najpierw wykonaj trening siłowy z obciążeniem, które Ci odpowiada, a następnie wykonuj ćwiczenia aerobowe, takie jak lekki marsz/bieganie, pływanie (spacery pod wodą itp.) i jazda na rowerze. Tłuszcz spala się bardziej przy ćwiczeniach o średniej intensywności, które odczuwasz jako nieco napięte.

 

Zdrowie
Wszystko o fazach snu – jakie są i ile trwają?

Przeciętny człowiek śpi przez około jedną trzecią swojego życia. Chociaż wielu ludzi uważa, że sen to czas, gdy mózg jest w stanie spoczynku, w rzeczywistości układ nerwowy pozostaje w stanie aktywnym, natomiast jego funkcjonowanie przechodzi przez różne fazy. To sprawia, że sen jest bardziej skomplikowany, niż się wydaje. Ten artykuł przybliży …

Uroda
Odkryj Tajniki Idealnego Makijażu dla Typu Urody Wiosna!

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jaki makijaż będzie najbardziej pasował do Twojego wiosennego typu urody? Jeśli tak, to artykuł jest dla Ciebie! Poznaj wskazówki dotyczące odpowiedniego doboru makijażu, aby podkreślić naturalne piękno i wyglądać olśniewająco każdego dnia. Przygotuj się na eksplorację kolorów i technik, które idealnie wpiszą się w wiosenną aurę …

Zdrowie
Czy Kawa Jest Zdrowa? Rzeczywista Korzyść Spożywania Kawy dla Zdrowia

Kawa, będąca jednym z najpopularniejszych napojów na świecie, jest często tematem debat dotyczących jej wpływu na zdrowie. Wiele badań wykazało korzyści płynące ze spożywania kawy, ale jak każdy produkt, kawa ma również swoje potencjalne wady. Ten artykuł zagłębia się w naukowe dowody dotyczące wpływu kawy na zdrowie. 1. Korzyści zdrowotne …