Przepis na sałatkę Colesław

Zdrowie

Wiele pań domu zastanawia się jak wykonać najszybsza i doskonałą w smaku sałatkę, którą można kupić prawie każdym sklepie, a także jest serwowana w wielu barach szybkiej obsługi. Oczywiście chodzi tutaj o surówkę colesław, na którą chyba każdy z nas zna i bardzo często decyduje się na jej zakup do obiadu czy jako szybką przekąskę. To prosta a zarazem wyjątkowo smaczna kompozycja oparta na białej kapuście. Warto więc dowiedzieć się, jak wykonać ten idealny dodatek do obiadu.

Jak zrobić surówkę Colesław?

Wiele osób zastanawia się w czym tkwi sekret tej prostej surówki, która znamy zarówno z restauracji, jak i sklepowych półek, czy garmażeryjnych wystaw. Dziś zdradzimy sekret, jakim jest przepis na sałatkę Colesław. Podstawowym składnikiem do jej wykonania jest oczywiście biała kapusta oraz inne warzywa i owoce, takie jak marchewka, cebula, sok z cytryny. Jako przyprawy warto wykorzystać majonez, cukier puder oraz oczywiście sól i pieprz. Jak widać skład tego specjału jest banalnie prosty i w tym właśnie tkwi cudowny smak tego idealnego dodatku do obiadu czy przekąsek. Jak widać proste połączenie kilku składników pozwala nam osiągnąć doskonały smak.

Warto wiedzieć, ze prawdziwa surówka colesław nie musi zawierać octu, jednak zdarza się, że jest on dodawany, żeby przedłużyć czas przechowywania tego specjału. Jak widać jeśli nie dodamy octu to surówka na tym nie straci, a może się nawet okazać, że w ten sposób nasz ulubiony dodatek do obiadu stanie się jeszcze zdrowszy, w końcu nie każdy może sobie pozwolić na nadużywanie octu w kuchni.

Sałatkę tę możemy również wyjątkowo szybko przygotować wykorzystując proste narzędzia dostępne w każdej kuchni. Jeśli planujemy niewielka ilość sałatki do obiadu, to możemy spokojnie wykorzystać zwykłą tarkę do warzyw. W ten sposób w kilka minut możesz przygotować porcje dla kilkuosobowej rodziny, która na pewno w równie szybkim czasie będzie znikać z talerzy twoich domowników. Jeśli jednak planujesz gościć znacznie więcej osób, lub przygotować trochę surówki na zapas to warto w tym celu wykorzystać bardziej profesjonalny sprzęt, taki jak specjalne maszynki do mielenia o odpowiednich końcówkach. W ten sposób ekspresowo przygotujesz całkiem sporą ilość dodatku do obiadu.

Jak widać również w domowych warunkach bez większego problemu możemy przygotować idealny dodatek do obiadu, jakim jest sałatka colesław. Wcale nie musisz jej kupować w sklepie. W kilka minut możesz ją przygotować samodzielnie w domu, wystarczy kilka podstawowych składników.

Zdrowie
Alergia pokarmowa oraz nietolerancje – kilka informacji

Alergia pokarmowa powoduje powtarzalne objawy, które występują po spożyciu pokarmów, które nie pojawiają się w przypadku osób zdrowych. Nieprzyjemne objawy mogą nastąpić po spożyciu nawet niewielkiej ilości pokarmu. Alergia najczęściej dotyczy produktów mlecznych, jaj, ryb oraz owoców morza, przypraw, cytrusów i zbóż. Więcej informacji na temat alergii pokarmowej znajdziesz w …

Zdrowie
Preparaty medycyny naturalnej z Tybetu

Z uwagi na położenie Tybetu (otoczony górami, w większości na Wyżynie Tybetańskiej) czy brak rozwiniętego przemysłu, sprawiły, że w miejscu tym wciąż można znaleźć endemiczne gatunki roślin, które mają lecznicze właściwości wykorzystywane nie tylko w medycynie naturalnej. Co ma w sobie grzyb z Tybetu? Znany medycynie naturalnej grzyb z Tybetu …

Zdrowie
Najczęstsze objawy towarzyszące zapaleniu ucha

Czym jest zapalenie ucha? Zapalenie ucha środkowego z wysiękiem lub obrzęk i nagromadzenie płynu (wysięk) w uchu środkowym bez infekcji bakteryjnej lub wirusowej. Może się tak zdarzyć, ponieważ nagromadzenie płynu utrzymuje się po ustąpieniu infekcji ucha. Może również wystąpić z powodu dysfunkcji lub niezakaźnej blokady trąbek Eustachiusza. Przewlekłe zapalenie ucha …