Biurko z płyty MDF – DIY

Inne

Płyta MDF to doskonały materiał do budowy biurka we własnym zakresie. Oferuje ona znacznie gładsze, a do tego prostsze powierzchnie niż na przykład sklejka. Jak każdy surowiec ma jednak też swoje wady, na przykład należy trzymać wodę z dala od mebli wykonanych z płyty MDF, a jej wytrzymałość w porównaniu ze sklejką jest tematem wielu dyskusji wynikających z różnych wątpliwości. W odpowiednich zastosowaniach płyta MDF może być jednak naprawdę idealną opcją.

Przede wszystkim dobrze jest pamiętać, iż płyta MDF nie jest płytą wiórową, jest bowiem od niej mocniejsza. Najłatwiej jest odróżnić oba materiały podczas cięcia – płyta MDF jest znacznie gęstsza, podczas gdy płyta wiórowa wydaje się mieć wiele otwartych przestrzeni oraz kieszeni powietrznych. Materiał MDF jest zdecydowanie lepszym materiałem przeznaczonym do własnoręcznego wykonania mebli niż inne podobne materiały drewnopochodne.

Najbardziej powszechnym zastosowaniem płyt MDF są przeważnie regały, ponieważ płyty są proste, gładkie i spójne. Można wykorzystać płyty MDF także w różnych wykończeniach i okleinach, dzięki czemu możliwe i nie najtrudniejsze jest zbudowanie biurka z MDF. Tak wykonane biurko może mieć bardziej tradycyjny “wygląd drewna”, podobny jednak do barwionego drewna twardego, a wszystko to przy znacznie tańszym koszcie.

Płyta MDF jest także wykonana z włókien drzewnych, które są tak naprawdę resztkami pozostałymi z obróbki drewna, dlatego meble w nich wykonane uchodzą za eko i przyjazne środowisku. Płyta MDF jest dosyć często wybieranym materiałem do wykonywania takich projektów jak biurka – zarówno w masowej produkcji, jak i samodzielnej, we własnym warsztacie.

Jej struktura jest przeważnie bardzo spójna, co odróżnia ją od innych materiałów, w których zazwyczaj występują różnice w usłojeniu i niedoskonałości powierzchni. Płyta MDF raczej dobrze się maluje, co pozwala na uzyskanie spójnego wykończenia. To również spora zaleta tego materiału.

Ale płyta MDF ma też swoje słabe strony. Na przykład dosyć często zgłaszana jest jako nie mająca odpowiedniej wytrzymałości. Szerokie biurko wykonane z płyty MDF może zostać uszkodzone na przykład z powodu zginania lub ugięcia, jeśli dodatkowe stężenie nie jest wbudowane.

Kategoria: remonty, meble.

Inne
Jak zrobić kruchutkie ciasteczka orzechowe?

Ciasteczka są bardzo częstą przekąską czy to na święta czy na różnego rodzaju uroczystości. Wszystko dlatego, że robi się je dość szybko i nie są w ogóle skomplikowane. W internecie możemy znaleźć naprawdę dużo, różnorodnych przepisów. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jeden z takich przepisów, a dokładniej jak zrobić …

Inne
Jak przygotować grzańca w domu?

Śnieg za oknem, płonące drwa na kominku i wino grzane. Choć śniegu ostatniej zimy nie było dużo, kominek też nie każdy ma, ale już przygotowanie grzańca w domowych warunkach nie jest trudne. Grzaniec na winie domowym świetnie rozgrzewa i doskonale smakuje. To napój, który świetnie sprawdzi się zimą i latem. …

Inne
Jak być bardziej eko?

Bycie eko oznacza większą dbałość o naszą planetę. Stajemy się bardziej świadomi naszych wyborów, których celem jest ochrona środowiska naturalnego. Każdy z nas może być eko. Wystarczy wdrożyć do swojej codzienności kilka ważnych elementów. Bycie eko nie oznacza wydawania większej ilości pieniędzy. Wręcz przeciwnie, dzięki temu może sporo zaoszczędzić. Ekologia …