Jak być bardziej eko?

Inne

Bycie eko oznacza większą dbałość o naszą planetę. Stajemy się bardziej świadomi naszych wyborów, których celem jest ochrona środowiska naturalnego. Każdy z nas może być eko. Wystarczy wdrożyć do swojej codzienności kilka ważnych elementów. Bycie eko nie oznacza wydawania większej ilości pieniędzy. Wręcz przeciwnie, dzięki temu może sporo zaoszczędzić.

Ekologia nie jest ani droga, ani nie pochłania naszego dodatkowego czasu i pieniędzy. Nie musimy być zaangażowanymi aktywistami, by być bardziej eko. . Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad, aby móc z czystym sumieniem powiedzieć – dbam o Ziemię.

Zdrowie. Bądź bardziej eko

Chcąc być bardziej eko, powinniśmy zacząć oszczędzać wodę. Wystarczy skrócić czas kąpieli czy zamienić wannę na prysznic. Warto też unikać zmywania naczyń pod bieżącą wodą. Nie zapominajmy również o zakręcaniu kranu, kiedy myjemy zęby. Do podlewania ogródka, warto wykorzystywać deszczówkę.

Kolejnym sposobem na bycie bardziej eko, jest rezygnacja z chemii domowej. Skuteczne środki do sprzątania można przygotować samemu, wykorzystując do tego celu ocet, wodę czy sodę oczyszczoną. Warto również postawić na ekologiczne kosmetyki do codziennej higieny. Ekologiczne kosmetyki mają tę przewagę, że nie wpływają negatywnie na środowisko, bo wszystkie ich składniki ulegają biodegradacji.

Ograniczenie plastiku to kolejny krok na ścieżce do bycia bardziej eko. Warto robić zakupy w opakowaniach wielokrotnego użycia. Zdecydowanie zmniejszy to liczbę śmieci, które zalewają naszą planetę. Owoce i warzywa kupujmy w miarę możliwości na wagę, zamiast tych zamkniętych w plastikowych opakowaniach. Wyrzucanie jedzenia to kolejny problem, z którym chcąc walczyć ekolodzy. Każdemu z nas zdarzyło się kupić żywność i nie zjeść jej w terminie. Jednym ze sposobów na walkę z marnotrawstwem żywności jest przygotowywanie sobie listy zakupów. Dzięki temu kupimy tylko to, co akurat potrzebujemy i wiemy, że zjemy w najbliższym czasie. Warto również nauczyć się wykorzystywać resztki w kuchni. Z miękkich pomidorów można przygotować zupę, z obierków ziemniaków chipsy, a z pojedynczych warzyw – leczo. Czasem wystarczy odrobina kreatywności, aby stworzyć pyszne danie z tego, co zalega w lodówce.

Bycie bardziej eko nie wymaga specjalnych nakładów finansowych. Wymaga od nas zmienienia tylko kilku nawyków. Wystarczy świadomość i odrobina dobrych chęci. Prostymi krokami możemy zadbać o planetę. Bycie eko to dbałość o środowisko, a także o nasz portfel. Bo ekologiczne życie, może być życie oszczędnym.

Inne
Biurko z płyty MDF – DIY

Płyta MDF to doskonały materiał do budowy biurka we własnym zakresie. Oferuje ona znacznie gładsze, a do tego prostsze powierzchnie niż na przykład sklejka. Jak każdy surowiec ma jednak też swoje wady, na przykład należy trzymać wodę z dala od mebli wykonanych z płyty MDF, a jej wytrzymałość w porównaniu …

Inne
Jak zrobić kruchutkie ciasteczka orzechowe?

Ciasteczka są bardzo częstą przekąską czy to na święta czy na różnego rodzaju uroczystości. Wszystko dlatego, że robi się je dość szybko i nie są w ogóle skomplikowane. W internecie możemy znaleźć naprawdę dużo, różnorodnych przepisów. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jeden z takich przepisów, a dokładniej jak zrobić …

Inne
Jak przygotować grzańca w domu?

Śnieg za oknem, płonące drwa na kominku i wino grzane. Choć śniegu ostatniej zimy nie było dużo, kominek też nie każdy ma, ale już przygotowanie grzańca w domowych warunkach nie jest trudne. Grzaniec na winie domowym świetnie rozgrzewa i doskonale smakuje. To napój, który świetnie sprawdzi się zimą i latem. …