Zakażenie górnych dróg moczowych u dzieci – kilka informacji

Zdrowie

Zakażenie górnych dróg moczowych u dzieci

Zakażenie górnych dróg moczowych, to częsty problem dzieci. O zapaleniu górnych dróg moczowych można mówić wówczas, gdy stan zapalny dotyczy nerek. Większość zakażeń wywołuje bakteria E.coli. Wśród najczęściej występujących objawów można wymienić:

  • pogorszony nastrój,
  • brak apetytu,
  • bóle brzucha oraz wymioty,
  • gorączka,
  • problemy związane z wypróżnianiem,
  • bóle w okolicy lędźwiowej.

Jeśli zauważysz podobne objawy u swojego dziecka, nie zwlekaj i zgłoś się z nim do lekarza. Odpowiednie leczenie do jedyna słuszna droga w takiej sytuacji. Szybkie działanie jest bardzo istotne dla zdrowia dziecka oraz jego komfortu.

Zakażenie górnych dróg moczowych u dzieci leczenie

Leczenie jest możliwe dzięki odpowiednim badaniom pacjenta. Istotną rolę odgrywa także wywiad lekarski. Na podstawie najważniejszych informacji oraz wyników przeprowadzonych badań , lekarz może zalecić najlepsze środki leczenia. Najczęściej stosowany jest odpowiedni antybiotyk. Jeśli dziecko jest odwodnione lub występują niepokojące objawy, konieczne okazuje się leczenie w trybie ambulatoryjnym. Leczenie zakażenia górnych dróg moczowych u dzieci, trwa zazwyczaj jeden tydzień. Warto wiedzieć co robić, aby zminimalizować ryzyko zakażenia górnych dróg moczowych u najmłodszych. Kilka ważnych porad znajdziesz w kolejnym akapicie artykułu. Zachęcamy do lektury.

Zapobieganie zakażeniom górnych dróg moczowych u dzieci

W profilaktyce najważniejsza jest odpowiednia higiena. Warto wspierać w dzieciach pozytywne nawyki w tym obszarze i uczyć ich ważnych zasad prawidłowej higieny. Poza tym, istotne jest także nawodnienie organizmu. Najlepiej sprawdzi się czysta woda. Ważna jest również odpowiednia dieta, dzięki której można zminimalizować ryzyko problemów z wypróżnianiem, które mogą być przyczyną zakażeń górnych dróg moczowych.

Podsumowanie

Zakażenie górnych dróg moczowych u dzieci zdarza się często. Objawy, które pojawiają się najczęściej to pogorszony nastrój, brak apetytu, wymioty oraz problemy związane z wypróżnianiem. Jeśli Twoja pociecha ma takie objawy, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Leczenie jest dobierane na podstawie wyników badań, pomocny okazuje się także wywiad lekarski. Podawaj dziecku środki do momentu, który zalecił lekarz. Pamiętaj, iż ustąpienie objawów przed końcem zalecanego czasu podawania leków, nie oznacza, iż dziecko zostało wyleczone. Aby uniknąć zakażenia, warto stosować działania profilaktyczne opisane w tym artykule.

 

Zdrowie
Ładne i funkcjonalne okulary dla dziecka

Szukając odpowiednich okularów dla dziecka zwróć uwagę na kilka szczegółów, które mogą mieć duży wpływ na codzienne użytkowanie. Czy wiesz jak sprawdzić ich rozmiar? Zajrzyj do naszego poradnika, aby dowiedzieć się jakie są najlepsze oprawki dla najmłodszych. Może Cię zainteresować Objawy i leczenie autyzmu Dieta, ćwiczenia, nawodnienie – zadbaj o …

Zdrowie
Wszystko o fazach snu – jakie są i ile trwają?

Przeciętny człowiek śpi przez około jedną trzecią swojego życia. Chociaż wielu ludzi uważa, że sen to czas, gdy mózg jest w stanie spoczynku, w rzeczywistości układ nerwowy pozostaje w stanie aktywnym, natomiast jego funkcjonowanie przechodzi przez różne fazy. To sprawia, że sen jest bardziej skomplikowany, niż się wydaje. Ten artykuł przybliży …

Zdrowie
Czy Kawa Jest Zdrowa? Rzeczywista Korzyść Spożywania Kawy dla Zdrowia

Kawa, będąca jednym z najpopularniejszych napojów na świecie, jest często tematem debat dotyczących jej wpływu na zdrowie. Wiele badań wykazało korzyści płynące ze spożywania kawy, ale jak każdy produkt, kawa ma również swoje potencjalne wady. Ten artykuł zagłębia się w naukowe dowody dotyczące wpływu kawy na zdrowie. 1. Korzyści zdrowotne …