Dobór odpowiedniego fasonu okularów przeciwsłonecznych do twarzy

Uroda

Wiele kobiet zmaga się z dylematem jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy. Na rynku polskim mamy ogromny wybór okularów przeciwsłonecznych, ale czym się kierować kiedy, chcemy sobie kupić. Ważnym aspektem przy wyborze okularów jest nasz kształt twarzy.

Mamy różne typy urody. Informacje na temat typów urody.

Wśród nich są:

  • Twarz owalna – charakteryzuje się harmonijnymi rysami, bez dysproporcji, nie jest ani za szczupła, ani za pulchna
  • Twarz okrągła – sprawia wrażenie pulchnej, ma wyraźnie zaznaczony podbródek lub kości policzkowe
  • Twarz pociągła – twarz zdecydowanie dłuższa niż owalna, często ma wysokie czoło, a podbródek kanciasty
  • Twarz trójkątna – to twarz w kształcie serca, czyli wysokie czoło, wydatne kości policzkowe i spiczasty podbródek
  • Twarz kwadratowa – masywna żuchwa i mocny kanciasty kształt

Wybierając okulary musimy uwydatnić mocne punkty naszej twarzy, a zamaskować jej niedoskonałości.

Z wyborem okularów przeciwsłonecznych do twarzy owalnej nie powinniśmy mieć problemów, ponieważ większość dostępnych modeli będzie wyglądało bardzo dobrze od okularów tzw. kocie oko po aviatory. Możemy wybierać najbardziej oryginalne i fantazyjne kształty.

Do twarzy okrągłej najlepiej będą wyglądać kształty kanciaste, prostokątne lub tzw. kocie oko. Należy unikać fasonów, które podkreślą miękkie rysy i będą nadawały jeszcze pulchniejszy kształt naszej twarzy. Sprawdzą się tu duże kwadratowe oprawki a la lata 70.

W przypadku pociągłego kształtu twarzy musimy zrównoważyć dysproporcje, czyli po prostu doprowadzić do „skrócenia” twarzy. Sprawdzą się tutaj kształty prostokątne , jak również oprawki w kształcie skrzydeł motyla czy kocie oko. Unikajmy kolorowych szkieł.

Przy trójkątnym kształcie twarzy również musimy skupić się na zrównoważeniu proporcji góry i dołu twarzy. Bardzo dobrze będą wyglądać okulary tzw. pilotki oraz o owalnym kształcie.

Przy kwadratowej twarzy sprawdzą się modele, które nadadzą rysom delikatności, czyli zaokrąglone oprawki oraz łagodne kształty. Zdecydowanie należy wybierać owalne oprawki lub tzw. kocie oko, które optycznie poszerzą twarz na wysokości skroni. Najlepiej wybierać fasony w jasnych i pastelowych kolorach, a unikać musimy oprawek, które dadzą surowy wyraz czyli żadnych kwadratowych i prostokątnych.

Znając powyższe wytyczne, śmiało możemy ruszyć w poszukiwaniu tej wymarzonej pary okularów przeciwsłonecznych, które dodadzą szyku naszej stylizacji.

 

Uroda
Codzienne oczyszczanie twarzy. O czym należy pamiętać?

Oczyszczanie twarzy jest bardzo istotne, jeśli chcemy mieć cerę pełną blasku i pozbawioną zaskórników. Na prawidłową pielęgnację składa się kilka kroków. Codzienne oczyszczanie twarzy to nie tylko usunięcie makijażu. Aby oczyszczanie skóry twarzy było efektywne, ważne, by odbywało się etapami. Oczyszczanie skóry twarzy jest fundamentem zdrowej i pięknej cery. Dzięki …

Uroda
Cienie do powiek – jak wybrać idealny kolor?

Dobrze dobrany, delikatny makijaż jest wspaniałym dopełnieniem każdego wizerunku. Optymalny efekt gwarantuje wykorzystanie dobrych jakościowo kosmetyków, umiar, a także odpowiednie dobranie kolorystyki makijażu do koloru włosów i odcienia cery. Podpowiadamy, jak dobierać cienie do powiek, by cieszyć się idealnym makijażowym efektem! Dwa główne typy urody Wśród wielu typów urody należy …

Uroda
Paleta barw w stylizacjach

Kolor ma w modzie swój swoisty język. Np. biel często wyraża niewinność czy jasność umysłu. Czerwień z kolei podkreśla żywiołowość i energię. Żółte kolory kojarzą się ze słońcem, radością i uśmiechem. Zestawianie ze sobą w praktyce różnych kolorów podlega pewnym zasadom, ale otwiera również pole kreatywności, eksperymentom i inspiracjom. Zagadnienie …