Zakażenie górnych dróg moczowych u dzieci – kilka informacji

Zdrowie

Zakażenie górnych dróg moczowych u dzieci

Zakażenie górnych dróg moczowych, to częsty problem dzieci. O zapaleniu górnych dróg moczowych można mówić wówczas, gdy stan zapalny dotyczy nerek. Większość zakażeń wywołuje bakteria E.coli. Wśród najczęściej występujących objawów można wymienić:

  • pogorszony nastrój,
  • brak apetytu,
  • bóle brzucha oraz wymioty,
  • gorączka,
  • problemy związane z wypróżnianiem,
  • bóle w okolicy lędźwiowej.

Jeśli zauważysz podobne objawy u swojego dziecka, nie zwlekaj i zgłoś się z nim do lekarza. Odpowiednie leczenie do jedyna słuszna droga w takiej sytuacji. Szybkie działanie jest bardzo istotne dla zdrowia dziecka oraz jego komfortu.

Zakażenie górnych dróg moczowych u dzieci leczenie

Leczenie jest możliwe dzięki odpowiednim badaniom pacjenta. Istotną rolę odgrywa także wywiad lekarski. Na podstawie najważniejszych informacji oraz wyników przeprowadzonych badań, lekarz może zalecić najlepsze środki leczenia. Najczęściej stosowany jest odpowiedni antybiotyk. Jeśli dziecko jest odwodnione lub występują niepokojące objawy, konieczne okazuje się leczenie w trybie ambulatoryjnym. Leczenie zakażenia górnych dróg moczowych u dzieci, trwa zazwyczaj jeden tydzień. Warto wiedzieć co robić, aby zminimalizować ryzyko zakażenia górnych dróg moczowych u najmłodszych. Kilka ważnych porad znajdziesz w kolejnym akapicie artykułu. Zachęcamy do lektury.

Zapobieganie zakażeniom górnych dróg moczowych u dzieci

W profilaktyce najważniejsza jest odpowiednia higiena. Warto wspierać w dzieciach pozytywne nawyki w tym obszarze i uczyć ich ważnych zasad prawidłowej higieny. Poza tym, istotne jest także nawodnienie organizmu. Najlepiej sprawdzi się czysta woda. Ważna jest również odpowiednia dieta, dzięki której można zminimalizować ryzyko problemów z wypróżnianiem, które mogą być przyczyną zakażeń górnych dróg moczowych.

Podsumowanie

Zakażenie górnych dróg moczowych u dzieci zdarza się często. Objawy, które pojawiają się najczęściej to pogorszony nastrój, brak apetytu, wymioty oraz problemy związane z wypróżnianiem. Jeśli Twoja pociecha ma takie objawy, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Leczenie jest dobierane na podstawie wyników badań, pomocny okazuje się także wywiad lekarski. Podawaj dziecku środki do momentu, który zalecił lekarz. Pamiętaj, iż ustąpienie objawów przed końcem zalecanego czasu podawania leków, nie oznacza, iż dziecko zostało wyleczone. Aby uniknąć zakażenia, warto stosować działania profilaktyczne opisane w tym artykule.

 

Zdrowie
Fibromialgia – nierówna walka z bólem

Fibromialgia jest chorobą o nieznanej przyczynie, na której obraz kliniczny składa się przewlekłe odczuwanie bólu w miejscach typowych oraz uogólnionym bólem mięśniowo-stawowym. Na ogół chorują kobiety o morfologii kaukaskiej. Prócz bólu osoby cierpiące na fibromialgię muszą zmagać się z zaburzeniami snu, lękiem, depresją czy zmęczeniem. Jest to szeroki wachlarz dolegliwości, …

Zdrowie
Wrzody w jamie ustnej, a domowe sposoby

Dolegliwości ze strony jamy ustnej to nie tylko dyskomfort w mówieniu, jak i również spożywaniu posiłków. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że dopóki cieszymy się zdrowiem, to jednak nie jesteśmy w stanie docenić go. Natomiast w momencie, w którym dzieje się coś niepokojącego, nasze samopoczucie się pogarsza. …

Zdrowie
Kotlety mielone i ich przygotowanie

Kotlety mielone przygotowywane są w wielu polskich domach. Jednak ile domów, tyle przepisów. Różnią się one zatem nie tylko samą konsystencją, ale również smakiem. Odpowiedzialne są za to nie tylko przyprawy, ale sam sposób ich przyrządzania. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę. Kotlety najlepsze są te, które przygotowywane są z …