Gabinet ginekologiczny – powinnaś odwiedzać go regularnie

Zdrowie

Zadbaj o siebie

Każda kobieta wie, że dbanie o swoją urodę jest bardzo ważne. To właśnie dlatego stosują wiele kosmetyków i zabiegów, które mają zatrzymać czas i ukryć oznaki starzenia się. Niestety wiele pań zapomina o tym, iż dbanie o zdrowie jest jeszcze bardziej istotne. Wiele kobiet bagatelizuje te sprawy i nie odwiedza regularnie gabinetu ginekologicznego. Udają się tam najczęściej wówczas, gdy pojawiają się niepokojące objawy. Jeśli też jesteś w tej grupie, koniecznie przeczytaj ten artykuł, w którym znajdziesz ważne informacje na ten temat.

Dlaczego kobiety nie chodzą do ginekologa – najczęstsze powody

Powody, które sprawiają, iż panie nie uczęszczają do ginekologa, mogą być różne. Wśród najczęściej występujących można wymienić:

  • Złe doświadczenia – nie każdy lekarz pracuje w taki sposób, w jaki powinien. Wiele kobiet ma przykre doświadczenia, związane z nieodpowiednim podejściem lekarza. Wyśmiewanie, brak intymności, niedelikatność – to tylko niektóre przykłady.
  • Obawy przed wynikami badań – czasami jest tak, że kobieta czuje, iż coś może być nie tak. Wiele pań obawia się, że te obawy zostaną potwierdzone i okaże się, że cierpią na poważną chorobę.
  • Brak świadomości – zbyt rzadko mówi się o tym, jakie negatywne skutki może przynieść brak regularnych badań ginekologicznych. Panie nie są tego świadome i bagatelizują zagrożenie. Rak jajnika czy szyjki macicy, to tylko niektóre z wielu zagrożeń.
  • Koszty – można wybrać się do ginekologa, w ramach NFZ, nie oszukujmy się jednak, kolejki są bardzo długie, a godzinę i termin trudno dopasować tak, aby móc pogodzić wizytę z obowiązkami zawodowymi czy prywatnymi. Panie zniechęcają się do tej formy, wybierając usługi świadczone prywatnie, co wiąże się z kosztami.
  • Mity – jest ich wiele, dosięgają każdej dziedziny życia. Również tematy związane z ginekologiem i zdrowiem intymnym, nie są wolne od bzdurnych mitów. Warto weryfikować usłyszane wiadomości, ponieważ wiele z nich może okazać się zwykłą bzdurą.

Jak często chodzić na wizyty?

Minimum, o które każda pani powinna zadbać, jeśli chodzi o ilość wizyt w gabinecie ginekologicznym, wynosi raz do roku. Dużo bezpieczniej jest jednak postarać się, aby chodzić do ginekologa dwa razy w roku. W przypadku wystąpienia konieczności częstszych wizyt, ginekolog informuje o tym. Warto przełamać się i pamiętać, że zdrowie jest bardzo ważne i warto o nie zadbać. Klucz do sukcesu to znaleźć dobrego lekarza, który świadczy pomoc na najwyższym poziomie. Dobry specjalista nie będzie Cię ośmieszał czy wyśmiewał, a zadba o poczucie intymności i komfortu w czasie wizyty. Warto pamiętać również o tym, iż weryfikowanie informacji jest bardzo ważne. Wokół tematu ginekologii krąży wiele mitów, w które nie warto wierzyć, ponieważ stosowanie się do nich może być bardzo szkodliwe. Szybkie podjęcie leczenia ma bardzo ważne znaczenie, dla dobrych efektów. Nie warto więc się obawiać, a zapisać na wizytę u dobrego ginekologa

 

Zdrowie
Fibromialgia – nierówna walka z bólem

Fibromialgia jest chorobą o nieznanej przyczynie, na której obraz kliniczny składa się przewlekłe odczuwanie bólu w miejscach typowych oraz uogólnionym bólem mięśniowo-stawowym. Na ogół chorują kobiety o morfologii kaukaskiej. Prócz bólu osoby cierpiące na fibromialgię muszą zmagać się z zaburzeniami snu, lękiem, depresją czy zmęczeniem. Jest to szeroki wachlarz dolegliwości, …

Zdrowie
Wrzody w jamie ustnej, a domowe sposoby

Dolegliwości ze strony jamy ustnej to nie tylko dyskomfort w mówieniu, jak i również spożywaniu posiłków. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że dopóki cieszymy się zdrowiem, to jednak nie jesteśmy w stanie docenić go. Natomiast w momencie, w którym dzieje się coś niepokojącego, nasze samopoczucie się pogarsza. …

Zdrowie
Kotlety mielone i ich przygotowanie

Kotlety mielone przygotowywane są w wielu polskich domach. Jednak ile domów, tyle przepisów. Różnią się one zatem nie tylko samą konsystencją, ale również smakiem. Odpowiedzialne są za to nie tylko przyprawy, ale sam sposób ich przyrządzania. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę. Kotlety najlepsze są te, które przygotowywane są z …