Gabinet ginekologiczny – powinnaś odwiedzać go regularnie

Zdrowie

Zadbaj o siebie

Każda kobieta wie, że dbanie o swoją urodę jest bardzo ważne. To właśnie dlatego stosują wiele kosmetyków i zabiegów, które mają zatrzymać czas i ukryć oznaki starzenia się. Niestety wiele pań zapomina o tym, iż dbanie o zdrowie jest jeszcze bardziej istotne. Wiele kobiet bagatelizuje te sprawy i nie odwiedza regularnie gabinetu ginekologicznego. Udają się tam najczęściej wówczas, gdy pojawiają się niepokojące objawy. Jeśli też jesteś w tej grupie, koniecznie przeczytaj ten artykuł, w którym znajdziesz ważne informacje na ten temat.

Dlaczego kobiety nie chodzą do ginekologa – najczęstsze powody

Powody, które sprawiają, iż panie nie uczęszczają do ginekologa, mogą być różne. Wśród najczęściej występujących można wymienić:

  • Złe doświadczenia – nie każdy lekarz pracuje w taki sposób, w jaki powinien. Wiele kobiet ma przykre doświadczenia, związane z nieodpowiednim podejściem lekarza. Wyśmiewanie, brak intymności, niedelikatność – to tylko niektóre przykłady.
  • Obawy przed wynikami badań – czasami jest tak, że kobieta czuje, iż coś może być nie tak. Wiele pań obawia się, że te obawy zostaną potwierdzone i okaże się, że cierpią na poważną chorobę.
  • Brak świadomości – zbyt rzadko mówi się o tym, jakie negatywne skutki może przynieść brak regularnych badań ginekologicznych. Panie nie są tego świadome i bagatelizują zagrożenie. Rak jajnika czy szyjki macicy, to tylko niektóre z wielu zagrożeń.
  • Koszty – można wybrać się do ginekologa, w ramach NFZ, nie oszukujmy się jednak, kolejki są bardzo długie, a godzinę i termin trudno dopasować tak, aby móc pogodzić wizytę z obowiązkami zawodowymi czy prywatnymi. Panie zniechęcają się do tej formy, wybierając usługi świadczone prywatnie, co wiąże się z kosztami.
  • Mity – jest ich wiele, dosięgają każdej dziedziny życia. Również tematy związane z ginekologiem i zdrowiem intymnym, nie są wolne od bzdurnych mitów. Warto weryfikować usłyszane wiadomości, ponieważ wiele z nich może okazać się zwykłą bzdurą.

Jak często chodzić na wizyty?

Minimum, o które każda pani powinna zadbać, jeśli chodzi o ilość wizyt w gabinecie ginekologicznym, wynosi raz do roku. Dużo bezpieczniej jest jednak postarać się, aby chodzić do ginekologa dwa razy w roku. W przypadku wystąpienia konieczności częstszych wizyt, ginekolog informuje o tym. Warto przełamać się i pamiętać, że zdrowie jest bardzo ważne i warto o nie zadbać. Klucz do sukcesu to znaleźć dobrego lekarza, który świadczy pomoc na najwyższym poziomie. Dobry specjalista nie będzie Cię ośmieszał czy wyśmiewał, a zadba o poczucie intymności i komfortu w czasie wizyty. Warto pamiętać również o tym, iż weryfikowanie informacji jest bardzo ważne. Wokół tematu ginekologii krąży wiele mitów, w które nie warto wierzyć, ponieważ stosowanie się do nich może być bardzo szkodliwe. Szybkie podjęcie leczenia ma bardzo ważne znaczenie, dla dobrych efektów. Nie warto więc się obawiać, a zapisać na wizytę u dobrego ginekologa

 

Zdrowie
Alergia pokarmowa oraz nietolerancje – kilka informacji

Alergia pokarmowa powoduje powtarzalne objawy, które występują po spożyciu pokarmów, które nie pojawiają się w przypadku osób zdrowych. Nieprzyjemne objawy mogą nastąpić po spożyciu nawet niewielkiej ilości pokarmu. Alergia najczęściej dotyczy produktów mlecznych, jaj, ryb oraz owoców morza, przypraw, cytrusów i zbóż. Więcej informacji na temat alergii pokarmowej znajdziesz w …

Zdrowie
Preparaty medycyny naturalnej z Tybetu

Z uwagi na położenie Tybetu (otoczony górami, w większości na Wyżynie Tybetańskiej) czy brak rozwiniętego przemysłu, sprawiły, że w miejscu tym wciąż można znaleźć endemiczne gatunki roślin, które mają lecznicze właściwości wykorzystywane nie tylko w medycynie naturalnej. Co ma w sobie grzyb z Tybetu? Znany medycynie naturalnej grzyb z Tybetu …

Zdrowie
Najczęstsze objawy towarzyszące zapaleniu ucha

Czym jest zapalenie ucha? Zapalenie ucha środkowego z wysiękiem lub obrzęk i nagromadzenie płynu (wysięk) w uchu środkowym bez infekcji bakteryjnej lub wirusowej. Może się tak zdarzyć, ponieważ nagromadzenie płynu utrzymuje się po ustąpieniu infekcji ucha. Może również wystąpić z powodu dysfunkcji lub niezakaźnej blokady trąbek Eustachiusza. Przewlekłe zapalenie ucha …